محل تبلیغات شما

نهال گردوفرنور، گردویی با پوستی گاغذی و از بهترین انواع فعلی گردو در جهان

خصوصیات نهال گردوفرنور:

نهال گردو فرنور ، نهالی است پیوندی که اولین بار در کشور فرانسه تولید شد و عمر زیادی از پیدایش آن نمی گذرد.این نوع نهال از بهترین انواع اقلام گردو است. مزیت ها و ویژگی های بسیار خوبی؛ مانند شکوفه دادن به موقع نهال گردو فرنور، باردهی بالا، و میزان مقاومت بسیار خوب آن در برابر عوامل جانبی مانند باد و سرمای زیاد، بزرگ بودن گردوها و کیفیت بسیار خوب و پوست نازک و کاغذی، مغزهای بسیار درشت و با رنگ روشن که به رو به سفیدی می زند، و برداشت آسان و انبار راحت آن ، از برجسته ترین خصیصه های این نوع نهال گردو است .

به طور معمول در هر هکتار می توان 1 تن از این محصول را در سن 2 تا 3 سالگی و 5.4 تن در زمان بلوغ درخت، را استحصال نمود. بهتر است این نوع گردو بر اساس دستورالعمل های بررسی شده در، ارتفاع بالای 1000 تا 3000 متر بالاتر از سطح دریا ، کاشته شود . در ادامه این مطلب به بررسی مشخصات متفاوت درخت و نهال گردو فرنور خواهیم پرداخت :

ارتفاعنهال گردو فرنور :

در مورد ارتفاع نهال گردو فرنور، باید گفت بهتر است نهال گردو فرنور را هنگامی تهیه نمود که میان 50 تا 80 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. میزان ارتفاع نهایی آن با توجه به اقلیم و نوع خاک هر کشور، متفاوت است. اما به طور میانگین ارتفاع درخت بالغ آن، تا 6 متر نیز به ثبت رسیده است . نهال گردو فرنور ، به صورت نیمه عمودی رشد می کند.

میزان باردهی گردو:

همان گونه که در ابتدای مطلب عنوان شد ، میزان باردهی نهال گردو فرنور ، تا سن سه سالگی حدود 1 تن است و در بلوغ کامل آن، می توان به برداشت حدود 6 تن هم امیدوار بود.

زمان باردهی نهال گردو فرنور بسیار کم است و در صورت نگهداری مناسب و کاشت آن در مناطق استاندارد، در یک و دو سالگی شروع به باردهی می کند. اما بهتر است تا، رسیدن درخت به عمر 4 سالگی از زیاد به استحصال محصول از درخت چشم نداشت و بیشتر به فکر قدرت بخشی و پخش کود و نگهداری مناسب بود.

اما پس از 4 سال ، می توان انتظار بهترین باردهی ها را از این گونه گردو داشت. برداشت محصول در این سن، می تواند منجر به باردهی بالاتر آن در دراز مدت و همچنین رشد و قدرتمندتر شدن تنه درخت ، گردد و به رشد بسیار خوب آن ، کمک شایانی می نماید.

نحوه کاشت و فواصل کاشت ،داشت، و برداشت نهال گردو:

نحوه کاشت:

بهترین زمان کاشت این درخت، در ماه های دی و بهمن است . البته این موضوع به شروع فصل سرد در هر اقلیمی برای کاشت نهال گردو فرنور وابسته است.

فواصل کاشت نهال گردو :

تجربه نشان داده است که بهترین فاصله ی کاشت نهال گردو فرنور ، نسبت به دیگر درختان 5 در 5 در 7 متر است . این طرح درختان را، در کمترین و بهینه ترین حالت از یکدیگر قرار می دهد . البته می بایست یک گرده افشان فرنت را به ازای هر 10 درخت در میان درختان، کاشت تا هم از اثرات مثبت آن بهره برد و هم ، با توجه به نوع این درخت ، میزان گرده افشانی و در نهایت باردهی درخت را تا حد ممکن بالا برد. به یاد داشته باشید که این گرده افشان می بایست در بخش اصلی و ردیف درختان کاشته شود.

داشت :

در مورد نگهداری این درخت نیز بهتر است ، برای هر یک از انواع نهال گردو فرنور، کود بسیار با کیفیت ، در 2 مقطع از سال مورد استفاده قرار گیرد و با استفاده از پوست خشک شده ی باردهی اولیه درخت در سنین پایین نهال گردو فرنور، می توان کود طبیعی برای رشد بسیار خوب درخت تهیه نمود .

به یاد داشته باشید که در هنگام کود ریزی این عمل باید از فاصله ی دور انجام گیرد و بهتر است مانند یک حلقه به دور نهال گردو فرنور ، چیدمان شود که می تواند از هدر رفت آب نیز، جلوگیری کند. بهتر است کودریزی به صورت لایه ای انجام گیرد و یک لایه کود حیوانی و یک لایه پوست خشک شده ی گردو ، بر روی هم قرار گیرند.میزان آب مورد نیاز برای نگهداری ، 20 لیتر در هر بیست روز است.

برداشت نهال گردو:

زمان برداشت محصول نهال گردو فرنور یا درخت فرنور، در دو هفته ی پایانی شهریور است.

خصوصیات و مشخصات خرید نهال گردو:

خصوصیات درخت گردو:

از خصوصیات بسیار منحصر به فرد نهال گردو فرنور یا درخت بالغ آن، درصد بالای باردهی در ساقه های فرعی است که به حدود 50 درصد هر ساقه نیز می رسد.

از دیگر خصوصیات نهال گردو فرنور، دسته بندی آن به چهار نوع با چربی متفاوت است . این محصول در طبقه بندی 1 تا 4 دسته بندی می گردد که چربی دسته اول حدود 12 درصد مغز گردو، در دسته دوم میزان آن به 20 درصد ، دسته سوم دارای 49 درصد و در نهایت در دسته چهارم مغز گردو حداقل 51 و حداکثر 57 درصد چربی دارد.

از مشخصات بسیار منحصر به فرد نهال گردو فرنور می توان به صورت خلاصه به مطالب زیر اشاره نمود:

اندازه گردو با پوسته : بین 40 تا 42 میلی متر

وزن پوست : 13 گرم

میانگین وزن مغز گردو : بین 7 تا 9 گرم

مشخصاتخرید نهال گردو

نهال گردو فرنور و درخت بالغ آن ، دارای یکی از برترین گردو ها هستند. پوست این نوع گردو به شدت نازک است و دارای پوست کاغذی است. طعم آن بسیار شیرین و عالی است و به همین علت یکی از گران ترین انواع گردو در آجیل های مختلف یا به صورت جداگانه است.

مشخصه ی دیگر محصول نهال گردو فرنور یا درخت بالغ آن، که تاثیر بالایی در قیمت گذاری دارد، دارا بودن مغزی بسیار روشن است که در مواردی بسیار به سفیدی، نزدیک هستند . لیکن هر چه این رنگ روشن تر باشد نشان از بالاتر بودن کیفیت گردو و به تبع آن قیمت بالاتر گردو است.

نهال گردو فرنور دارای نوعی از مغز گردوست که با طعمی بسیار شیرین و پر مغز از معدود گردو های پوست کاغذی دارای کیفیت بسیار بالاست که علیرغم تابش نور آفتاب مستقیم و ضخامت کم پوست گردو ، قادر به حفظ روشنیِ زرد بسیار مایل به سفید و کیفیت بالا و ظاهر بسیار لوکس این گردو نسبت به اقلام دیگری از قبیل فراکت، فرنت، چندلر و دیگر انواعخرید نهال گردو چندلراست.

خصوصیات بارز نهال گردو خوشه ای فرانسه

نهال گردو فرنور، گردویی با پوستی گاغذی و از بهترین انواع فعلی گردو در جهان

نهال گردو کانادایی ، یکی از ارقام بسیار مقاوم در برابر سرما

گردو ,نهال ,، ,فرنور ,درخت ,باردهی ,نهال گردو ,گردو فرنور ,گردو فرنور، ,بهتر است ,می توان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی