محل تبلیغات شما

نهال گردو چندلر، بهترین رقم گردوی ایران

نهال گردو چندلر، از بهترین اقلام گردو در کشور ایران می باشد که منشا اصلی زیستگاه و سازنده این رقم، کشور آمریکا بوده است. خرید و فروش نهال چندلر در مجموعه ای بسیار علمی و به روز نهالستان سعید قاسمی برگرفته از برترین فن آوری های علمی روز دنیا تولید، تکثیر و در اختیار باغداران گرامی قرار می گیرد. در ذیل به بررسی خصوصیات گیاهی این رقم نهال گردو چندلر می پردازیم.

خصوصیات نهال گردو چندلر:

نهال گردو چندلر یکی از ارقام گردوی پیوندی است، که برای اولین بار توسط اساتید دانشگاه کالفرنیا به دنیا معرفی گردید و در حال حاضر از ارقام بسیار پرطرفدار در کالفرنیا می باشد و در جهان توجه بسیار زیاد طرفداران را به خود جلب کرده و شناخته شده است.

حال توجه شما را به ارزیابی خصوصیات رقم نهال گردو چندلر جلب می کنیم:

ارتفاع نهال گردو چندلر:

میانگین رشد این گیاه تا ارتفاع 2.5 تا 3 متر در ایران تخمین زده شده است که با این میزان رشد عملکرد میوه دهی مناسبی را خواهد داشت. با توجه به محیط کاشت مناسب این رقم، چنانچه رسیدگی کافی از لحاط محیط رشد و مواد مغذی لازم در اختیار نهال قرار داده نشود رشد کمتری را خواهد داشت و سبب بروز اختلال و کاهش عملکرد از لحاظ کارایی و میوه دهی را ایجاد خواهد کرد.

میزان باردهی نهال گردو چندلر:

حداکثر عملکرد میوه در نهال گردو چندلر 6-7 تن در هکتار می باشد. که در حقیقت در سال های اولیه باردهی از هر اصله درخت گردو در طول یک سال تقریبا 5 تا 6 کیلوگرم میوه خشک برداشت خواهد شد و در درختان بالغ این باردهی تا حدود 30 الی 35 کیلوگرم هم خواهد رسید. شروع به محصول دهی و باردهی اقتصادی در رقم چندلر از سال پنجم آغاز می شود.

نکات مهم کاشت و فواصل کاشت، داشت، و برداشتنهال گردوچندلر:

با توجه به نیاز سرمایی این نهالکه معادل 800 ساعت بین 5 تا 10 درجه سانتی گراد در طی فصول پاییز و رمستان می باشد، نهال گردو چندلر را در گروه نهال های گردوی بسیار مقاوم به سرما دسته بندی می کنند. و از این بابت توصیه می شود که کاشت آن در فصول سرد، با توجه به ارتفاع نهال گردو لحاظ گردد. همچنین مناسبترین فاصله و ارتفاع از سطح دریا 400 الی 1200 متر ارزیابی شده است

در مرحله داشت نهال گردو چندلر، مناسبترین فاصله کاشت در طی سالیان تحقیقات علمی برای این رقم نهال گردو 7*5 سانتی متر از یکدیگر پیشنهاد شده است. و باید این موضوع را در هنگام کاشت نهال گردو چندلر لحاط نمود که قدرت رشد درخت، متوسط به طور نیمه راست رشد می کند.

با رعایت این فواصل کاشت متعاقبا"، هر هکتار از باغات گردو 280 اصله نهال گردو چندلر را در خود جای خواهند داد. نکته دیگر درباره ی این رقم گردو در ارتباط با داشت یا نگهداری نهال گردو، این است که می بایست به ازای هر 20 نهال کاشته شده برای نگهداری و دور نگهداشتن آن، از آفات حداقل یک درخت جهت گرده افشانی در نظر گرفته شود. بدین منظور توصیه می گردد از رقم فرانکوت و یا فرانکت و همچنین گردوی RDMجهت گرده افشانی باغات گردو چندلر استفاد شود.

از نکات مهم دیگر در مراحل نگهداری از این نهال میزان آبیاری می باشد، که نیاز آبیاری آن 7000-1000 مترمکعب در هکتار است و بهتر است هر 7- 10 یک بار در سایه انداز این کار به صورت مداوم انجام پذیرد.

در مورد برداشت محصول از نهال گردو چندلر یا درخت بالغ، طبق تحقیقات ثابت گردیده است که هر اصله 10 کیلوگرمی در میزان 280 اصله در هکتار، بنابر آزمایش های میدانی بین 5 تا کیلوگرم بار بدهد. همچنین دقت در برداشت این محصول و عدم وارد نمودن خسارت به ساقه های درخت، از دیگر مواردی است که حتما باید رعایت شود.

رقم چندلر از ارقام بسیار زودبازده محسوب می شود و دارای عمر اقتصادی بالی 100 سال می باشد.

رقم چندلر دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آفات دارد و با رعایت نکات بهداشتی و سم پاشی به میزان مناسب یک عملکرد خوب در باردهی را شاهد خواهیم بود.

مشخصات خرید نهال گردو چندلر:

با توجه به شکل ظاهری و کیفیت بالای طعم و مزه و میزان اسید چرب موجود در میوه درخت چندلر، از مرغوب ترین و پرطرفدارترین میوه های گردو به حساب می آید.رنگ مغز میوه رقم چندلر بسیار سفید می باشد. و از درصد چربی بسیار بالایی در بین ارقام دیگر برخوردار است. وزن میوه رسیده آن 15 گرم و همچنین وزن مغز حدودا 10 گرم می رسد.شکل میوه رقم چندلر به صورت بیضی است و ضخامت پوست چوبی آن بسیار کم و نازک است و در زمره پوست نازک ترین ارقام درخت گردو جای دارد

نهال گردو چندلر:

مجموعه نهالستان سعید قاسمی، ارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه فروش نهال گردو چندلر است. با قاطعیت تمام و برمبنای سابقه طولانی در تولید، تکثیر و پرورش انواع نهال گردو مدعی فروش بهترین نهال گردوی چندلر در ایران هستیم، چرا که تمامی باغداران و مشتریان گرامی ما با برداشت های بسیار بالاو عملکرد زیاد درختان گردوی خود مواجه هستند و این موضوع به نوبه خود صحه ای بر این ادعای ما می باشد.

همچنین بهره گیری از متخصصین توانمند جهت پرورش علمی و دقیق این رقم گردو منجر به این شده است بهترین و با کیفیت ترین نهال گردوی چندلر را در مرکز نهالستان سعید قاسمی پرورش و با مناسبترین قیمت نهال گردو را در بازار ایران عرضه داریم.

نهال گردوچندلر:

طرفداران نهال گردو و همچنین باغداران گرامی جهت خرید نهال گردو چندلر می توانند، نهال های خود را با رعیایت بهترین شرایط بهداشتی و برخورداری از تمامی خصوصیات مهم و ویژه یک نهال گردو با قیمتی بسیار مناسب خریداری نمایند تا بالاترین عملکرد باردهی و میوه دهی نهال ها را که در این مجموعه دارای ضمانت هستند شاهد باشند.

خصوصیات بارز نهال گردو خوشه ای فرانسه

نهال گردو فرنور، گردویی با پوستی گاغذی و از بهترین انواع فعلی گردو در جهان

نهال گردو کانادایی ، یکی از ارقام بسیار مقاوم در برابر سرما

نهال ,گردو ,چندلر ,رقم ,میوه ,گردوی ,نهال گردو ,گردو چندلر ,می باشد ,را در ,شده است ,نهال گردوی چندلر ,گردو چندلر، بهترین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی